wtorek, 17 maja 2016

Jaspis w roli głównej

Kamienie naturalne czy syntetyczne maja to do siebie, że cokolwiek z nich się zrobi wyglądają oryginalnie, elegancko i przyciągają ludzkie oko.
 
"Jaspis - kamień leczniczy
Nazwa jaspis oznacza po grecku „cętkowany”. Jaspis to przepiękny kamień, powstający z minerałów - kwarcu i chalcedonu. Uznawany jest za kamień leczniczy.
Jaspis - zwłaszcza noszony bezpośrednio na ciele - równoważy pracę wszystkich gruczołów dokrewnych, (którym w ezoterycy odpowiadają tzw. centra energetyczne, czyli cza kramy) a tym samym wyrównuje biopole, czyli aurę człowieka. Może właśnie, dlatego znawcy kamieni twierdzą, że jego moc lecznicza polega na oczyszczeniu ciała fizycznego i tzw. niewidzialnych ciał subtelnych, otaczających ludzką postać. Dzięki temu wzmacnia się system odpornościowy. źółty jaspis - poza wieloma mocami - ma i tę, że każdą kobietę potrafi rozbudzić erotycznie. Brązowy podobnie działa na mężczyzn. Jaspisy są bardzo mocnymi talizmanami, poprawiającymi atmosferę w pracy i rodzinie" - źródło http://www.chicochica.pl/jaspis-pomaga-przezwyciezyc-depresje-aid-162.html

 W niedzielne popołudnie wena podpowiedziała w jaki sposób wyeksponować jaspisowe prostokąty. Ten model zostaje w mojej kolekcji.